Realizacja projektu zakończyła się w dniu 30 września 2015 r.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej

Informacje dla studentów:

Szanowni Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, uczestnicy projektu "Postaw na rozwój".

Informujemy, że w listopadzie 2014 r. rozpoczęła się rekrutacja do projektu "Postaw na rozwój".

Od stycznia 2015 do czerwca 2015 r. zrealizowanych zostanie 45 staży zawodowych. Staże skierowane są do studentów dwóch ostatnich semestrów studiów I i II stopnia kształcących się na kierunkach:

  •      Administracja
  •      Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
  •      Bezpieczeństwo wewnętrzne
  •      Filologia angielska

objętych wsparciem w ramach projektu "Postaw na rozwój"

Osoby zainteresowane realizacją stażu powinny zapoznać się z dostępnymi ofertami staży oraz zgłosić swoją kandydaturę na daną ofertę stażu. Informacje na temat staży udzielane są również w Biurze Projektu można także zapytać o staż w Biurze Projektu.

UWAGA! Program Stażowy zaplanowany w ramach projektu skierowany jest TYLKO do wybranych uczestników warsztatów kompetencyjnych.

Staże realizowane są w przedsiębiorstwach krajowych i trwają 3 miesiące (16 godzin tygodniowo). Stażyści otrzymują stypendium stażowe.
Każda osoba zainteresowana udziałem w programie stażowym obowiązkowo musi wypełnić test "WSTĘPNA ORIENTACJA ZAWODOWA" oraz uczestniczyć w spotkaniach z doradcą zawodowym. Decyzja o skierowaniu danego kandydata/kandydatki na staż podejmowana jest we współpracy z firmą.

Szczegóły realizacji stażu określa Regulamin Programu Staży.Treść regulaminu programu staży wraz z załącznikami dostępna jest w Biurze Projektu. Kandydaci i kandydatki aplikujący na staż, zobowiązani są do zapoznania z Regulaminem staży.

Jeśli zainteresowała Cię oferta Programu Stażowego - APLIKUJ.

Informacje dla firm

W ramach realizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie projektu "Postaw na rozwój" zapraszamy firmy z regionu oraz całego kraju do współpracy w ramach organizacji 3 miesięcznych, płatnych staży skierowanych do studentów ostatnich semestrów studiów I i II stopnia. Staże realizowane są w wymiarze 16 godzin tygodniowo. Dla opiekuna stażu ze strony firmy zostało przewidziane wynagrodzenie za opiekę nad stażystą/stażystką.

Pracodawca, który zdecyduje się na przyjęcie studenta/studentki na staż musi spełniać m.in. następujące warunki:

  •     posiada niezbędny potencjał techniczny do przeprowadzenia stażu
  •     dysponuje osobami zdolnymi do bysia opiekunem stażu,
  •     zapewni odpowiednio przygotowane stanowisko pracy
  •     przeprowadzi szkolenie wprowadzające dla stażysty
  •     umożliwi realizację programu stażu uzgodnionego indywidualnie dla uczestnika/uczestniczki stażu

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie nie gwarantuje firmom pozyskanie kandydata na staż. Liczba staży w projekcie "Postaw na rozwój" jest ograniczona.

Zgłoś ofertę stażu